۱۳۸۷ اسفند ۱۲, دوشنبه

آزمون بین المللی GMAT - چگونگی ثبت نام و نحوه برگزاری (2)

آزمون بین المللی GMAT - چگونگی ثبت نام و نحوه برگزاری (2)

تغییر زمان و مکان برگزاری آزمون
برای تغییر زمان و یا مکان برگزاری آزمون شما باید مبلغ 50 دلار امریکا را بوسیله کارت اعتباری و از طریق تلفن و یا به صورت آن لاین پرداخت کنید . اگر می خواهید از طریق تلفن این تغییرات را انجام دهید شماره ای را که باید تماس بگیرید همان شماره ای است که در زمان ثبت نام استفاده کرده اید . فاصله زمانی تاریخ جدیدی که انتخاب می کنید با تاریخ اولیه نباید بیش از شش ماه باشد . آخرین مهلت برای تغییر زمان تا هفت روز قبل از برگزاری آزمون است ، پس از این زمان کل 250 دلار ضبط خواهد شد حتی اگر شما در زمان مقرر برای برگزاری آزمون مراجعه نکنید .
لغو قرار برگزاری آزمون
اگر شما حداقل هفت روز قبل از برگزاری آزمون ، به طور کلی از انجام آزمون پشیمان شوید مبلغ 80 دلار به شما بازپرداخت خواهد شد اما بعد از مهلت هفت روزه کل 250 دلار ضبط خواهد شد . می توانید به صورت آن لاین یا از طریق تلفن و پست لغو قرار برگزاری آزمون را انجام دهید .
انجام مجدد آزمون
انجام مجدد آزمون راه حل مناسبی برای بهتر نمودن نمره نیست زیرا در هنگام گزارش نمره ، کلیه نمرات 5 سال گذشته شما برای دانشگاه مورد نظر ارسال خواهد شد ، پس بهتر است که با آمادگی کامل آزمون بدهید که نیازی به انجام مجدد آزمون نداشته باشید . در صورت تمایل به انجام مجدد آزمون به نکات زیر توجه کنید :
GMAC تعداد دفعات شرکت هر داوطلب در آزمون را محدود می کند . یکی از این محدودیت ها این است که هر شخص در هر سی و یک روز متوالی تنها می تواند یک بار در آزمون شرکت کند . دومین محدودیت این است که هر شخص در هر دوازده ماه متوالی تنها می تواند پنج بار در آزمون شرکت کند . به هیچ دلیلی این محدودیت ها تعدیل نخواهد شد .
درخواست نمره آزمون
در روز امتحان و قبل از برگزاری آزمون شما می توانید پنج دانشگاه را انتخاب کنید که برای این پنج دانشگاه گزارش نمره آزمون GMAT شما به صورت مجانی ارسال خواهد شد . اگر بخواهید گزارش نمره آزمون شما به دانشگاه یا سازمانی غیر از پنج انتخاب اولیه ارسال شود باید مبلغ 20 دلار به ازای هر دانشگاه یا سازمان پرداخت کنید . درخواست گزارش نمره آزمون هم از طریق تلفن و پست یا به صورت آن لاین امکان پذیر است . نمره آزمون جی مت تا پنج سال پس از برگزاری آزمون معتبر است و شما می توانید در این مدت درخواست گزارش نمره داشته باشید .
روز امتحان
شما سعی کنید حداقل 30 دقیقه قبل از زمان تعیین شده به محل برگزاری آزمون بروید و پس از رسیدن نام خود را ثبت کنید . اگر بیش از 15 دقیقه از زمان تعیین شده دیر کنید به شما اجازه داده نخواهد شد که آزمون بدهید . باید کارت شناسایی رسمی مانند پاسپورت به همراه داشته باشید .
اطلاع از نمرات آزمون و چگونگی لغو آن
در روز امتحان و بلافاصله پس از انجام آزمون بر روی کامپیوتری که بوسیله آن آزمون داده اید پنجره ای باز می شود که از شما می پرسد آیا مایلید از نمره آزمونتان اطلاع پیدا کنید یا آن را لغو می کنید ، اگر شما اطلاع از نمره آزمون را انتخاب کنید قادر خواهید بود یک گزارش غیر رسمی نمره آزمون خود را ببینید و پرینت بگیرید که شامل نمرات قسمت های Verbal و Quantitive و نمره کل است . گزارش رسمی نمره آزمون شما که شامل نمره AWA نیز هست 20 روز پس از برگزای آزمون بر روی سایت قرار خواهد گرفت و یک نسخه از آن برای دانشگاههای انتخابی شما ارسال خواهد شد .
اگر گزینه لغو نمره را انتخاب کنید دیگر قادر نخواهید بود نمره خود را ببینید . لازم به تذکر است که لغو نمره در رکورد شما ثبت خواهد شد و در گزارش های نمره ای که در آینده خواهید داشت این لغو نمره درج خواهد شد . این تنها فرصت برای لغو نمره آزمون است .
دریافت بولتن سال 2008 آزمون GMAT
بولتن آزمون GMAT شامل اطلاعات کاملی در مورد آزمون جی مت ، نحوه ثبت نام و لیست مراکز برگزار کننده آزمون در سراسر جهان است . ضمن اینکه فرم ها ، شماره تلفن ها و فکس ها ، آدرس های ایمیل و بقیه اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام آزمون جی مت را نیز در این بولتن می توانید ببینید . این بولتن را از اینجا دانلود کنید .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر